Ubytování Rakousko

Rakousko

Země, která nabízí tolik vyžití jak v zimě, tak v létě. Máte rádi horskou turistiku a cyklistiku, rádi ležíte u jezera a opalujete se nebo by se vám líbily termální lázně a wellnes a nebo byste spíše raději prozkoumali hrady a zámky? V Rakousku nic z toho nebude žádný problém.


» Online rezervace

Poslední recenze

Hotel Post Wrann
Michal: (hodnoceno 25.9.2011) Hotel se nachází ve městě Velden, což je samo o sobě krásné město a ve spojení s hotelem se tato oblast stává neodolatelnou. Pokoje mají pěkný design, jsou velké a čisté (každodenní pokojová služba). Snídaně byli dobré, ale každývíce »
Avenida Ski & Golf Resort by Alpin Rentals.com
petra skalii: (hodnoceno 19.3.2011)
Hostel Hütteldorf
petr svabensky: (hodnoceno 1.10.2010)

Rakousko

Rakousko je rájem pro cyklisty, dříve si většina turistů vychutnávali krásy této země pouze v pohodlných pohorkách, v posledních době se však cyklistika stala oblíbeným sportem a v Rakousku i skvělou příležitostí, jak poznat přírodní krasy a pamětihodnosti této pestrobarevné země. Největším jezerem Rakouska a druhým největším jezerem Alp je Bodamské jezero, které se považuje za skrytou turistickou perlu Evropy. Ať se k tomuto jezeru vydáte v jakémkoli ročním období, vždy vás nadchne svou svěží krásou a multifunkčností. V létě se můžete k jezeru vydat jak v plavkách a užít windsurfingové, potápěčské či jachtingové kurzy, tak i v pohorkách nebo na kole. Přímo od jezera vedou lanovky, které vás vyvezou přímo do srdce nejbližších hor, kde čekají desítky turistických cest anebo můžete zůstat dole a projet si jednu z nejkrásnějších cyklostezek Evropy vedoucí kolem jezera, která je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Cyklostezka, o které se říká, že už ji stavěli Římané a patří k nejdelším, nejkrásnějším a nejznámějším v Evropě nemůže být samozřejmě žádná jiná než Podunajská (někdy též zvaná Dunajská). Je spousta možností, odkud vyjet. Co takhle například rovnou z Čech trasa Pasov - Vídeň? Cestu tvoří směs různorodých krajin, malebných měst (Engelhartszell, Enns, Grein, Ybbs, Linz, .) a historických míst (klášter Wilhering, barokní klášter Sv. Floriana,..). Zajímavostí stezky je údolí Wachau, přezdíváné "úsměv na tváři Rakouska", tomuto úseku toku Dunaje se také říká údolí vína a plodnosti (Willendorfská venuše- 28 000 let stará). Na svazích porostlými vinicemi leží jedna romantická vinařská oblast za druhou, a pokud by vám to čas dovolil a chtěli jste si výlet zpříjemnit návštěvou tohoto vinařského regionu je tu 13 tematických cyklostezek (Veltlínská, Ryzlinková,.), při kterých si budete moci vychutnat nejen jízdu na kole, ale i lahodná tamější vína.

Pokud se rozhodnete pro dobrodružnou dovolenou na kole, rozhodně byste si neměli zapomenout projet Enžskou cyklostezku. Tento cyklistický výlet po jedné z nejkrásnějších horských krajin v Rakousku nabízí dech beroucí přírodní scenérie divoké přírody i možnost projet jedním z nejhlubších kaňonů Evropy. První desítky kilometrů stezky vedou podél řeky Enns, pak projíždíte údolím Oberennstal, vklíněné mezi masivy Dachsteinu a Nízkých Taur. Po celou dobu, kdy budete projíždět tuto cyklotrasu, se kolem vás budou naskýtat neuvěřitelné pohledy na typickou alpskou krajinu. Nejzajímavějšími místy na trase jsou zámek Trautenfels, Národní park Gesäuse, pohoří Reichraminger Hintergebirge, historická města Steyr a Enns (nejstarší město v Rakousku) a skvělý cyklistický zážitek na vás čeká po cestě vedoucí po zrušené horské železnici s 13-ti tunely napříč Národním parkem "Vápencové Alpy". Dalšími cyklostezkami, které by jste si neměli nechat ujít jsou též Drávská, Innská a Taurská.